Wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne – wzór do pobrania

Michał Grabiec        11 października 2016        Komentarze (0)

Od dzisiaj możesz pobrać i wykorzystać na swoje potrzeby zamieszczony na blogu wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne.

ksiazkaKonieczność przygotowania takiego dokumentu wyniknęła z tego, że wiele osób trafia na moje strony szukając informacji o leczeniu psychiatrycznym czy właśnie szukając odpowiedniego wzoru. Widzę, że już dostępne wnioski są niewystarczające i mogą zbyt często skutkować zwrotem czy oddaleniem wniosku.

Wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne należy złożyć do prokuratury. Możesz pobrać go klikając w odpowiednią ikonę po lewej stronie bloga, albo bezpośrednio poprzez ten link.

Wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne – kiedy można z niego skorzystać?

W jakich sytuacjach można złożyć wniosek do sądu o przymusowe leczenie psychiatryczne? W przypadku, gdy ktoś nie zgadza się na przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym, a z powodu problemów psychicznych może zagrażać bezpośrednio własnemu życiu lub życiu i zdrowiu innych osób. Przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym na wniosek osoby bliskiej jest możliwe również w przypadku, gdy osoba nie jest w stanie zaspokajać swoich podstawowych potrzeb i istnieje uzasadnione przewidywanie, że pobyt w szpitalu psychiatrycznym korzystnie wpłynie na jej zdrowie. Wówczas może bez wyrażenia swojej zgody, zostać poddana badaniu psychiatrycznemu.

Mój blog o prawie medycznym to źródło rzetelnych informacji na temat praw pacjenta. Możesz pobrać tutaj również wniosek o ubezwłasnowolnienie oraz dowiedzieć się, czym jest opinia biegłego sądowego psychiatry.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: