Tajemnica lekarska w postępowaniu dyscyplinarnym

Michał Grabiec        13 grudnia 2016        Komentarze (0)

W jednym z prowadzonych przez kancelarię postępowań czeka mnie dzisiaj rozprawa przed Okręgowym Sądem Lekarskim. Sprawa jest zresztą dosyć ciekawa, bo naprzeciwko siebie stają dwie osoby wykonujące zawody medyczne. Co zresztą – o dziwo –  ma często miejsce w postępowaniach dyscyplinarnych.

Przypominając sobie poszczególne przepisy ustawy o izbach lekarskich natrafiłem na znajomy przepis, z którego wynika, że:

„Nie stanowi naruszenia tajemnicy lekarskiej składanie przez lekarza zeznań i wyjaśnień w zakresie okoliczności objętych postępowaniem w trakcie postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy”.

To jest bardzo ważna regulacja w kontekście obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej, co zresztą wielokrotnie (może nawet zbyt często) podkreślałem na blogu. Na przykład tutaj albo tutaj.

Ważne żeby pamiętać o tym, że tajemnica obowiązuje w różnym zakresie – w zależności od trybu postępowania.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: