Nadzwyczajna kasta na drodze w procesie ustalenie płci

Michał Grabiec        24 września 2018        Komentarze (0)

Właściwie to powinienem dołączyć do sędziego Mitery, ministra Ziobry i innych akolitów tego, co niektórzy nazywają reformą, inni z kolei rozbiórką wymiaru sprawiedliwości. Ba sądzę, że mógłbym otrzymać złotą legitymację partii rządzącej, a co najmniej biorące miejsce na liście do jakiegoś gremium samorządowego.

Możesz wierzyć lub nie, ale dzisiaj mogłem paść ofiarą bezprzykładnej napaści jednego z przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty”, który w legalistycznym szale omal nie przejechał mnie na przejściu dla pieszych nieopodal Sądu Okręgowego w Katowicach. Można by pomyśleć, że wreszcie ktoś zabrał się za nicponi dybiących na zdrowie i życie porządnych obywateli. Nic bardziej mylnego.

Idąc całkiem niedawno na rozprawę w sprawie o ustalenie płci (chyba jednak nie dostanę tej legitymacji 🙂 ) faktycznie prawie nie wpadłem pod koła wściekle czerwonego kompakta należącego do jednej z sędzi. Początkowo chciałem w nieparlamentarny sposób zwrócić uwagę narwanemu kierowcy, jednak zobaczywszy znajome oblicze dotarło do mnie, że prawdopodobnie to ja dałem ciała i popełniłem wykroczenie drogowe.

No pewnie. Białe pasy na szarym asfalcie nie są wytłumaczeniem, gdy w oczy razi czerwień drogowej sygnalizacji świetlnej. Przybrałem niezbyt rozsądny wyraz twarzy, wyraziłem jedną ręką solenne wyrazy skruchy. Druga ręka obciążona była togą i aktami sprawy i nie brała udziału w przeprosinach.  Faktycznie Pani sędzia jest osobą niezwykle wyważoną, mądrą. Nawet jak kiedyś oddaliła sprawę z mojego powództwa to w pełni rozumiałem jej argumentację. Klient nie zapłacił w terminie zaliczki na opinię biegłego, przez co niemożliwe było wykazanie zasadności powództwa.

Jaki z tego wniosek?

  • Prawnicy kancelarii GW LEGAL chętnie poprowadzą Twoją sprawę o ustalenie płci;
  • Istnieje minimalne ryzyko, że coś pójdzie nie tak z naszej winy;
  • Jest natomiast całkiem realna szansa, że Twój roztrzepany pełnomocnik dotrze na rozprawę lekko poturbowany;
  • Nie wpłynie to na jego waleczność i troskę o Twój najlepszy interes;
  • „Nadzwyczajna kasta” po bliższym poznaniu przybiera całkiem ludzkie i sympatyczne oblicze;
  • Lepiej nie wierzyć zbyt jednostronnym przekazom medialnym;
  • Warto zwracać uwagę na sygnalizację świetlną.

To tyle tytułem tego wpisu. Do zobaczenia na drodze lub w sądzie. Pamiętaj, że i tu i tu ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: