Szkolenie dla lekarzy z zakresu ochrony praw pacjenta

Michał Grabiec        13 lipca 2015        Komentarze (0)

W ubiegłym tygodniu miałem przyjemność poprowadzić szkolenie w przedmiocie ochrony praw pacjenta w jednym z dolnośląskich szpitali. Jak zawsze na tego typu spotkaniach dopisała frekwencja.

Lekarze i pielęgniarki są niezwykle ciekawi tego co skrywa w swej treści tajemnicza ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Natomiast nie zawsze posiadają pełen zakres wiedzy w tym przedmiocie.

Przyznam że, że momentami było naprawdę gorąco. Dostosowanie suchych zapisów aktu prawnego do rzeczywistości znanej lekarzom z praktyki budzi niekiedy ożywioną dyskusję o zasadności stosowania ustawy w szeroko rozumianym procesie leczenia pacjentów.

karetka2Ustawa jednak obowiązuje i konieczność jej stosowania będzie coraz bardziej integralną częścią zawodu lekarza. Prawo pacjenta do informacji o stanie zdrowia, uzyskania świadomej zgody na leczenie (więcej o świadomej zgodzie w jednym z wcześniejszych wpisów) czy poszanowanie godności pacjenta będzie nieodłącznie towarzyszyło medycznym profesjom.

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o systemie ochrony praw pacjenta, zapraszam do pobrania z bloga e-booka o prawach pacjenta dla lekarzy.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: