Raport Europejskiego Komitetu Praw Społecznych o stanie służby zdrowia

Michał Grabiec        01 lutego 2015        Komentarze (0)

W tym tygodniu został opublikowany raport Europejskiego Komitetu Praw Społecznych oceniający głównie stan służby zdrowia w krajach Europy. Celem dokumentu miała być ocena przestrzegania przez poszczególne kraje postanowień Europejskiej Karty Społecznej, w tym dziedzinie ochrony zdrowia (art. 11 Karty).

Według komitetu, Polska nie jest państwem w pełni zapewniającym obywatelom równy dostęp do służby zdrowia. Naszemu krajowi wytknięto także zbyt długie oczekiwanie w kolejce do lekarzy specjalistów. Zaznaczam, że opieram się na przekazie radia TOK FM – do raportu dotychczas nie dotarłem.

Co ciekawe, podobne wnioski już w 2012 r10298794_315166101966521_8323722636687060482_noku płynęły z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W tym dokumencie podkreślono nieefektywny system opieki zdrowotnej, niski poziom informatyzacji, długie kolejki do lekarzy specjalistów.

Przykładem potwierdzającym takie stanowisko jest chociażby zeszłoroczne przesunięcie do 2017 roku obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Z powyższego wynika, że jest naprawdę dużo do naprawienia. Nie słyszy się jednak wiele o śmiałych posunięciach legislacyjnych zmierzających do poprawy sytuacji sektora ochrony zdrowia. Szkoda.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: