Prawo pacjenta do przechowania rzeczy w depozycie szpitalnym

Michał Grabiec        31 marca 2015        Komentarze (0)

Niewiele osób zdaje sobię sprawę z tego, że trafiając do szpitala np. na całonocną obserwację, ma prawo złożyć swoje wartościowe przedmioty do depozytu. Powyższe uprawnienie jest dla szpitala wiążące i powinien on przechować bezpłatnie rzeczy należące do pacjenta. 2928818748_185302fd22_b

Potwierdzeniem przyjęcia rzeczy wartościowych  na czas pozostawania pacjenta w szpitalu stanowi karta depozytowa, której oryginał powinien zostać wydany pacjentowi.

Kopia natomiast powinna znajdować się w prowadzonej przez szpital księdze depozytów. Koszty realizacji tego uprawnienia powinien ponosić szpital – brak ustawowych podstaw do obciążenia pacjenta kosztami przechowania wartościowych przedmiotów.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: