Czytelnik pyta ile należy poczekać na rozprawę w sprawie o ustalenie płci

Michał Grabiec        19 września 2017        Komentarze (0)

Komentarze czytelników bloga stanowią często inspirację dla tworzenia nowych treści. Przecież to właśnie Ty czytelniczko lub czytelniku masz znaleźć na blogoprawachpacjenta.com.pl interesujące informacje.

Oczywiście stoi też za tym moja chęć poprowadzenia i wygrania Twojej sprawy. Dzięki blogowi możemy zatem wygrać razem.

Jeżeli już wyjaśniliśmy sobie, że blog jest przede wszystkim dla Ciebie to musisz też wiedzieć, że panel administracyjny bloga zawiera (czasami) informację jakich treści szukał gość mojej strony.

Zdarzają się oczywiście kuriozalne wyszukiwania w stylu – michał grabiec eutanazja. Nie wiem czy ktoś poszukiwał informacji o prawnych aspektach eutanazji czy po prostu ktoś chce mnie szybko odesłać w zaświaty. Nieco zatrwożony nie rozwijałem tego wątku.

Dzisiaj za pośrednictwem Googla ktoś trafił na blog szukając odpowiedzi na pytanie:

„ile czasu na wyznaczenie terminu rozprawy zmiana płci”

Prowadzimy wiele spraw o ustalenie płci i nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć. Inaczej tę sprawę rozstrzygają sądy na Śląsku, inaczej w Toruniu, a jeszcze inaczej w malowniczym Lublinie.

Generalnie zasada jest taka, że sądy nadal traktują pozew o ustalenie płci jako coś egzotycznego i niespotykanego w codziennym życiu sędziego. To może sprawiać, że sprawa się niekiedy „przeleży się” na biurku sędziego referenta.

Jeżeli jednak klarownie napiszesz czego żądasz, jakie chcesz przeprowadzić dowody i dlaczego Twój pozew jest uzasadniony to jest DUŻA szansa na to, że sprawa zakończy się szybciej.

Więcej szczegółów dotyczących samego postępowania znajdziesz w poście pt. „Jakie dowody powołuje się w pozwie o ustalenie płci„?

Jest kilka pobocznych wątków, które także mogą sprawić, że sprawa utknie na mieliźnie lub wręcz przeciwnie – wartko popłynie w kierunku pozytywnego wyroku o ustaleniu płci. Takim wątkiem jest chociażby powołanie kuratora w przypadku jeżeli rodzic nie żyje.

Widzisz więc, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile należy czekać na termin rozprawy w sprawie o ustalenie płci. Wiele jednak zależy od tego jak będzie wyglądał Twój pozew o ustalenie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: