Zawarcie ugody z publicznym szpitalem

Michał Grabiec        31 marca 2016        Komentarze (1)

Poranna prasówka (sprzed kilku dni) dostarczyła mi informacji, którą przyjąłem ze zdziwieniem. Ale również z pewnym zadowoleniem.

2015-03-07 20.42.29

Otóż jeden z ulokowanych w wojewódzkie łódzkim szpitali powiatowych (będący SP ZOZ-em) zawarł z rodzicami pacjenta ugodę. W zakres sądowej ugody wchodzi m.in. wysoka miesięczna renta dla dziecka

Nie dziwi sam fakt popełnienia błędu w szpitalu, natomiast bardzo rzadko publiczne szpitale chcą zawierać ugody z pacjentami czy rodzinami pacjentów.Jak zapewne wiesz, znacznie częściej na taki krok decydują się placówki prywatne.

Sam fakt dobrowolnego przyjęcia przez publiczny szpital odpowiedzialności za błędy personelu na pewno powinien stanowić dobry przykład dla kierowników niektórych szpitali.

Czasami bez sensu (z punktu widzenia szpitala) jest brnąć w niepotrzebny i długoletni proces sądowy. Zwłaszcza gdy sprawa jest oczywista.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler 2 kwietnia, 2016 o 12:21

O to piękny wyjątek.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: