Ustawa o zdrowiu publicznym podpisana przez prezydenta

Michał Grabiec        28 października 2015        Komentarze (0)

W dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zdrowiu publicznym. W lipcowym wpisie na blogu dotyczącym tego aktu prawnego sygnalizowałem problem wydzielenia środków przeznaczanych na cele ustawy.

SejmRP-logoRynek zdrowia donosi, iż na przewidziany przez ustawę Narodowy Plan Zdrowia na lata 2016-2020, przeznaczy się z budżetu państwa kwotę  około 140 mln zł.

Kluczowym zagadnieniem jest czy są to środki dodatkowe czy też przerzucenie pieniędzy z innych obszarów ochrony zdrowia. Jeżeli to drugie, wówczas środków może zabraknąć gdzie indziej.

Cele ustawy (skupienie się na profilaktyce) są dobre, niemniej jednak wiele zależy od sprawności i faktycznych kompetencji osób odpowiedzialnych za realizację zadań.

Na pewno minusem jest możliwość realnego ograniczenia znaczenia Rady do spraw Zdrowia Publicznego.

O co chodzi dokładnie, dowiesz się z artykułu pt. „Co z tym zdrowiem publicznym?”.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: