Reaktywacja „podatku” Religi?

Michał Grabiec        17 czerwca 2015        Komentarze (0)

Nowy minister zdrowia prof. Marian Zębala zapowiedział powrót do funkcjonującego blisko dekadę temu „podatku” wprowadzonego przez ówczesnego ministra zdrowia – profesora Zbigniewa Religę.

SejmRP-logoCały schemat polegał na tym, że część obowiązkowej składki OC kierowców automatycznie przekazywane było na potrzeby ratownictwa medycznego. Płacona przez kierowców składka OC była nieco wyższa, natomiast wzrost wpływów do budżetu odczuwalny.

Sam pomysł jest dosyć przewrotny. Idea została bowiem wprowadzona w życie przez rząd PiS-u, a następnie uchylona przez aktualnie rządzącą koalicję PO – PSL.

Z jednej strony nie przyjęło się w naszym kraju popieranie przez opozycję pomysłów (choćby racjonalnych) zgłaszanych przez stronę rządową. Z drugiej strony trudno byłoby nie poprzeć własnego postulatu. Znając polski polityczny matrix to wszystkie scenariusze są możliwe. Łącznie z takim, że Pani premier niekoniecznie zna zamiary swoich ministrów.

Oczywiście wszystko opiera się na teorii, że taka ustawa zostałaby w obecnej kadencji opracowana i przedstawiona Sejmowi. Inna sprawa, że dodatkowe fundusze w służbie zdrowia przydałyby się jak nigdzie indziej.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: