Krok naprzód w kierunku ustawy o uzgodnieniu płci

Michał Grabiec        21 lipca 2015        Komentarze (0)

W dniu dzisiejszym, w sejmowym porządku obrad znalazło się miejsce dla sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Zdrowia o poselskim projekcie ustawy o uzgodnieniu płci.

Jest to proje37a06e4a72d6cb27621f1ed829bbee81_Mkt zgloszony przez posłankę Annę Grodzką (obecnie niezrzeszona). Co budujące, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisja Zdrowia wnoszą o uchwalenie projektu ustawy, który przeszedł pewne modyfikacje w stosunku do pierwotnie zgloszonego.

Sądem właściwym do rozpoznania wniosku (tryb nieprocesowy, co uprości karkołomną procedurę) będzie Sąd Okręgowy w Łodzi.

Nie znalazłem w żadnym dokumencie argumentacji dlaczego akurat Łódź ma zostać bastionem tęczowego sądownictwa RP. Szkoda, bo to akurat ciekawa kwestia.

Ustawa miałaby wejść w życie w dniu 1 stycznia 2016 roku. Projekt ustawy po zmianach znajdziesz na stronie internetowej Sejmu.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: