GW LEGAL na konferencji „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych”.

Michał Grabiec        18 października 2018        Komentarze (0)

W ubiegły piątek w gliwickim Centrum Onkologii odbyła się Konferencja Naukowa „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych”.

Razem z mec. Darkiem Wójcikiem mieliśmy okazję uczestniczyć w tej konferencji, tym razem w charakterze prelegentów.

Przyznam Ci się, że trochę się denerwowaliśmy, bo debiut na konferencji naukowej to nie byle co. Zresztą liczba uczestników z tytułami naukowymi profesora też mogła onieśmielić. Ale chyba daliśmy radę.

Darek wygłosił referat na temat konieczności wypłaty tzw. odpowiedniej sumy pieniężnej  na rzecz wybranej instytucji społecznej w razie naruszenia prawa pacjenta do umierania w spokoju i godności.

Ja z kolei próbowałem zaciekawić uczestników ewolucją pojęcia śmierci i rozumieniem tej definicji na gruncie prawa i medycyny.

Jak widzisz tematy bardzo zróżnicowane. Teraz pewnie zobaczymy się na IV Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej już 26 października. Temat konferencji – „Błąd medyczny czyli jak działać, by nie stał się udziałem pacjenta lub medyka”.

Do zobaczenia!

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: