E-book „Prawa pacjenta dla lekarzy”

Michał Grabiec        30 czerwca 2015        4 komentarze

Zapraszam serdecznie do pobrania z bloga  dopiero co ukończonego e-booka pt. „Prawa pacjenta dla lekarzy”.

karetka 3Myślę, że czytelnicy (nie tylko lekarze) znajdą w nim źródło wiedzy o prawach pacjenta, która pomoże sposób pewny i bezpieczny kroczyć trudną ścieżką wytyczoną przez ustawodawcę.

Oczywiście te kilkanaście stron nie może stanowić publikacji w pełni wystarczającej dla oddania powagi tematu. Z drugiej strony kto poza prawnikami czyta opasłe komentarze do ustaw?

Z tej przyczyny powstał e-book: krótko, zwięźle i na temat. Życzę owocnej lektury.

P.S.: Pozdrawiam serdecznie mojego dwuletniego koleżkę Maksa, dzieki uprzejmości którego mogła powstać dołączona do wpisu fotografia resoraka – ambulansu:)

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Irena 6 listopada, 2015 o 18:55

Witam.
Bardzo się cieszę, że znalazłam Pana stronę w internecie. Długo szukałam w związku z transgranicznym przeszczepem rodzinnym płuc. To długa historia jednak bez haapy endu. Jutro pogrzeb.

Chciałabym zapytać jednak o inną kwestię. 23 marca br. złożyłam skargę na postępowanie lekarza dotyczące zaniechania leczenia i nieetycznego zachowania. Do dnia dzisiejszego nie mam żadnej informacji o postępowaniu. Czy OIL obowiązują jakieś terminy i procedury postępowania. Czy Izba ma obowiązek informowania skarżącego o toku postępowania?
Z wyrazami szacunku
Irena

Odpowiedz

Michał Grabiec 10 listopada, 2015 o 10:08

Dzień dobry Pani Ireno.

Rzecznik odpowiedzialności zawodowej niezwłocznie po otrzymaniu informacji wskazującej na możliwość popełnienia przewinienia zawodowego jest obowiązany wydać postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia postępowania wyjaśniającego.

Postanowienie to jest dla stron zaskarżalne zażaleniem (nie znam szczegółów sprawy i nie wiem kto jest stroną).Proponuję na tym etapie zadzwonić do Izby Lekarskiej i dowiedzieć się dlaczego Pani sprawa stoi w miejscu.

Spraw dyscyplinarnych jest obecnie bardzo dużo i może to być spowodowane obłożeniem rzecznika. Pozdrawiam

Odpowiedz

Irena 10 listopada, 2015 o 11:35

Witam.
Dziękuję za informację. Z uwagi na długi okres braku odpowiedzi właśnie wysłałam zapytanie o powody zwłoki.

Odpowiedz

Michał Grabiec 10 listopada, 2015 o 13:30

Proszę poczekać na odpowiedź rzecznika. Dziękuję za kontakt z Pani strony.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: