Dziewuchy wygrywają w sądzie

Michał Grabiec        14 grudnia 2016        2 komentarze

Tym razem z przyjemnością przekażę światu wiadomość, że kancelaria Grabiec Legal wzięła udział w procesie, który dotyczył niedawnego protestu aktywistek i aktywistów ze śląskiego oddziału grupy Dziewuchy Dziewuchom.

cropped-baner_long_ddSprawa dotyczy organizacji pikiety w sprawie proponowanych zmian w ustawie planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Kilka dni temu o całej sprawie pisała Wyborcza.

Niedawna dyskusja o ochronie praw pacjentek nie doprowadziła do zmian w prawie w żadnym z proponowanych kierunków.

Wprawdzie uczestniczenie w procesach o wykroczenia związane z legalnością zgromadzeń publicznych nie jest naszą specjalnością to jednak udało się uzyskać korzystny dla Dziewuch wyrok uniewinniający. Wymagało to oczywiście wcześniejszego zapoznania się z obowiązującym w tym zakresie stanem prawnym.

Publikacja orzeczenia miała miejsce w dniu dzisiejszym, w jednym z katowickich sądów. Co ciekawe, swoje stanowisko w sprawie wyraził i załączył do akt sądowych także Rzecznik Praw Obywatelskich.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler 14 grudnia, 2016 o 16:42

Panie Mecenasie,
Gratuluję !!!

Odpowiedz

Michał Grabiec 14 grudnia, 2016 o 18:38

Dziękuję bardzo. Zobaczymy czy wyrok się uprawomocni.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: