Czy Wojewódzkie Komisje ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych zostaną zlikwidowane?

Michał Grabiec        19 stycznia 2016        Komentarze (0)

Dobre pytanie. Piątkowa „Rzeczpospolita” donosi o planach Ministerstwa Zdrowia dotyczące likwidacji wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

Sprawy pacjentów w tym zakresie miałyby trafić do rozpoznawania przez ZUS. Oczywiście pozostawałaby pacjentowi także droga sądowa.

header_logo

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony komisje nie do końca działają prawidłowo. Ostatnio po blisko dwóch latach zakończyło się w pierwszej instancji prowadzone przeze mnie postępowanie przed komisją (ustawa wskazuje na termin 4-miesięczny).

Z drugiej jednak strony orzeczenia komisji z reguły były merytorycznie prawidlowe, a czas oczekiwania na orzeczenie znacznie krótszy niż na wyrok przed sądem cywilnym. Z trzeciej zaś strony zawsze mam obawy jak coś ma trafić do kompetencji ZUS. Tak jest i tym razem.

Zobaczymy.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: