Apel Naczelnej Rady Lekarskiej do lekarzy i lekarzy dentystów

Michał Grabiec        16 lutego 2015        Komentarze (0)

NIL6001_1

W ubiegły piątek, na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej znalazło się 5 apeli skierowanych m.in. do ministrów i szefa NFZ. Jeden z dokumentów skierowany został do lekarzy i lekarzy dentystów.

W tym apelu organ samorządu zawodowego lekarzy stwierdza – „Naczelna Rada Lekarska, przypominając treść artykułu 2 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówiącego, że mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania zasady dobra chorego jako najwyższej wartości, zwraca się do wszystkich lekarzy, aby nie zważając na trudności rozregulowanego systemu ochrony zdrowia, w tym złych przepisów pakietu onkologicznego, otaczali chorych zgodną z aktualną wiedzą, etyczną opieką, jakiej potrzebują. „

Pozytywna inicjatywa środowiska lekarskiego. I to pomimo faktu, że autorzy nie skrywają zbytnio niechęci do resortu zdrowia, w związku z chaosem łączącym się z wprowadzeniem pakietu onkologicznego.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: