Zawód prawnika jest jednak dziwny

Michał Grabiec        09 grudnia 2016        2 komentarze

Po przebyciu kilkuset kilometrów i przecięciu obszarów czterech województw przyszedł dzień by stawić się na długo oczekiwane posiedzenie przed komisją ds. zdarzeń medycznych.

Pobudka o skandalicznej porze (4:30), gdyż posiedzenie wyznaczono na 8:00. Wcześniej oczywiście przygotowanie poruszającego serca wystąpienia, które miało zmienić bieg postępowania przegranego w pierwszej instancji, którego zresztą wtedy nie prowadziłem.

Wszystko po co? Właśnie analizuję protokół z posiedzenia komisji. Dokument zajmuje 3 strony, z czego około 1/2 strony to udział pełnomocnika rodziny pacjenta. Niezbyt imponująco.

Półtora dnia poświęcone na rezultat, który można spokojnie zmieścić czcionką Times New Roman rozmiaru (chyba) 12, na połowie arkusza A4. Deprymujące.

Mimo pozornie tak mizernych efektów, wyjazd okazał się owocny. Komisja podważyła profesorską opinię wydaną przez biegłego onkologa czym przychyliła się do naszej argumentacji zgłoszonej we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Będziemy czekać na drugą opinię. Reszta protokołu posiedzenia to pytania, na które ma odpowiedzieć nowy biegły.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jolka 11 grudnia, 2016 o 22:16

Zawód prawnik to dziwny zawód – zgadzam się :D.

Odpowiedz

Iza 12 grudnia, 2016 o 10:23

To jest pierwszy wpis, który przeczytałam i postanawiam, że tu zostaję:) Oby tak dalej! Od siebie mogę polecić równie ciekawą stronkę http://zastrzezone.pl/jak-chronic-domene-internetowa/63,17,22
Pozdrawiam, Iza:)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: