Komentarz dla Gazety Wyborczej

Michał Grabiec        25 sierpnia 2016        5 komentarzy

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej znajdziesz mój komentarz do artykułu redaktor Judyty Watoły dotyczący zakażeń szpitalnych. Tytuł artykułu to „Odszkodowania za zakażenie„.

z10705821QGazeta-Wyborcza-LogoSprawa dotyczy jednego z zakażeń pałeczką ropy błękitnej, które miało miejsce w katowickim szpitalu. Sprawa o tyle dramatyczna, że pacjentka w wyniku zakażenia straciła oko.

Niestety przypadki nadal zdarzają sie w polskich (i nie tylko) szpitalach. Teraz pacjentce pozostaje walczyć o przynajmniej częściowe zrekompensowanie krzywdy (zadośćuczynienie) oraz pokrycie kosztów leczenia (odszkodowanie).

W takich sprawach w zasadzie nigdy nie można mowić o wygranej czy przegranej. Trudno wyobrazić sobie kwotę, która miałaby zrekompensować utratę narządu wzroku. Jednak wygrany proces sądowy może przynajmniej ułatwić pacjentce leczenie i w jakis sposób wynagrodzić cierpiania wynikające z zakażenia.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler 25 sierpnia, 2016 o 15:29

Słuszna uwaga co do sprawy odszkodowawczej. Takie sprawy to tylko rekompensata finansowa. No i może nauka dla zarządzajacych szpitalem. Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Grabiec 25 sierpnia, 2016 o 15:44

Dziękuję za komentarz. Dawno Pan tu nie zaglądał;)

Odpowiedz

Daniel Anweiler 25 sierpnia, 2016 o 15:52

Niestety! Ale obiecuje nadrobić zaległości w lekturze ? Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Nowak 26 sierpnia, 2016 o 07:56

O jakim leczeniu jest mowa w tym przypadku?

Odpowiedz

Michał Grabiec 29 sierpnia, 2016 o 10:37

Panie Wojciechu, to była operacja zaćmy. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: