Fikcyjne L4 podstawą wszczęcia postępowania karnego

Michał Grabiec        08 grudnia 2016        Komentarze (0)

Pacjent w postępowaniu karnym

Zdarza się, że pacjent w postępowaniu karnym wykorzystuje fikcyjnie wystawione L4 w celu odwlekania postępowania sądowego. Jadąc dzisiaj na posiedzenie wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych usłyszałem w radiu TOK FM informację o wszczęciu postępowania karnego przeciwko lekarzowi za masowe wystawianie fikcyjnych L4. Z doniesień medialnych wynika, że chodzi o kilkadziesiąt nierzetelnych zaświadczeń lekarskich.

Fikcyjne L4 wykorzystywane do przewlekania postępowania sądowego

Tajemnicą poliszynela jest to, że fikcyjne L4 są niekiedy wykorzystywane do przewlekania postępowań karnych. Zarzuty w tej sprawie usłyszą prawdopodobnie także prawnicy zamieszani w ten proceder.

Sam miałem kiedyś problem ze stawiennictwem jednego z uczestników na rozprawach sądowych – właśnie z uwagi na obstrukcję procesową uprawianą przez tę osobę.

Sprawa dalej w toku.

Zachęcam do lektury mojego bloga

Mój blog o prawie medycznym to miejsce, gdzie zasięgnąć możesz informacji na temat praw pacjenta. Znajdziesz tutaj artykuły na temat przedawnienia błędu lekarskiego, odszkodowania za błąd lekarski oraz wiele innych. Często powołuje się na konkretne przypadki moich klientów, używam również przystępnego języka, by tekst był łatwy w odbiorze dla moich czytelników.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: