Fikcyjne L4 podstawą wszczęcia postępowania karnego

Michał Grabiec        08 grudnia 2016        Komentarze (0)

Pacjent w postępowaniu karnym

Jadąc dzisiaj na posiedzenie wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych usłyszałem w radiu TOK FM informację o wszczęciu postępowania karnego przeciwko lekarzowi za masowe wystawianie fikcyjnych L4.

Z doniesień medialnych wynika, że chodzi o kilkadziesiąt nierzetelnych zaświadczeń lekarskich.

Tajemnicą poliszynela jest to, że takie dokumenty są niekiedy wykorzystywane do przewlekania postępowań sądowych, przede wszystkim procesów karnych. Zarzuty w tej sprawie usłyszą prawdopodobnie także prawnicy zamieszani w ten proceder.

Sam miałem kiedyś problem ze stawiennictwem jednego z uczestników na rozprawach sądowych – właśnie z uwagi na obstrukcję procesową uprawianą przez tę osobę.

Sprawa dalej w toku.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: