Podwyżki nie dla wszystkich pielęgniarek i położnych

Michał Grabiec        12 stycznia 2016        Komentarze (0)

W drugiej połowie ubiegłego roku pielęgniarki i położne po fali protestów porozumiały się z ówczesnym Ministrem Zdrowia prof. Marianem Zębalą odnośnie wzrostu wynagrodzeń. We wrześniu Minister Zdrowia wydał  Wydane we wrześniu rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej miało przewidywać ogólny wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych.

nurse-309792_640

Aktualnie Ministerstwo próbuje częściowo wycofać się z przyjętych zobowiązań  (dla zainteresowanych stanowisko Ministerstwa Zdrowia) twierdząc, iż rozporządzenie dotyczy wyłącznie pielęgniarek zatrudnionych w podmiocie mającym umowę z NFZ.

Jest to pewne pole do „kreatywnego” zatrudniania pielęgniarek przy pomocy utworzonych w tym celu podmiotów, które przecież umowy z NFZ mieć nie muszą. Kontrowersje dotyczą także zatrudnienia pielęgniarek zatrudnionych w systemie ratownictwa medycznego oraz punktach szczepień.

Abstrahując od argumentacji prawniczej, porażająca jest krótkowzroczność wycofywania się z przyjętych zobowiązań, nawet jeżeli obietnice składał poprzedni Minister Zdrowia.

Protesty zapowiada Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, czemu specjalnie nie należy się dziwić. Natomiast na rosnącej frustracji personelu medycznego straci przede wszystkim pacjent.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: