Zmierzch człowieka Piguły?

Michał Grabiec        05 kwietnia 2016        Komentarze (0)

Jakiś czas temu popełniłem tekst w którym fikcyjny bohater nieistniejącej rzeczywistości kopiował schemat dnia wielu faktycznie istniejących osób. Chodziło o człowieka bez opamiętania zażywającego ulokowane w kolorowych tabletach eliksiry (suplementy diety) wpływające na:

a) energię życiową;

b) pamięć;

c) potencję;

d) nie wiadomo na co, ale ładnie się nazywało;

e) wszystko razem.

Wczoraj Naczecure-1006804_640lna Rada Aptekarska w piśmie skierowanym do Głównego Inspektora Sanitarnego (do wiadomości Ministra Zdrowia) zwróciła uwagę na problem niekontrolowanej treści reklam suplementów diety, sugerujących (manipulowanym konsumentom) niemal magiczną moc niektórych produktów.

Słusznie zwrócono uwagę na treść dyrektyw unijnych regulujących tę materię. Czekamy zatem na odpowiedź i inicjatywę władzy w tym zakresie.

Pełną naiwnością z mojej strony byłoby sądzenie (zawarte w tytule wpisu), że to koniec faszerowania obywateli wątpliwej jakości pastylkami. Ale od czegoś trzeba zacząć.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: