Sejm uchwalił ustawę o uzgodnieniu płci

Michał Grabiec        23 lipca 2015        Komentarze (0)

W dniu dzisiejszymi Sejm, głosami 252 posłów uchwalił ustawę o uzgodnieniu płci. Przeciw było 158 posłów. Zwiększyła się więc szansa na zakończenie prowizorki polegającej na konieczności pozywania własnych rodziców.

Rainbow-flagWarto być optymistą (podobno żyją dłużej), lecz nie sposób nie dostrzec pewnych zagrożeń dla wejścia w życie nowych przepisów.

Obecnie ustawa trafi do Senatu, który prawdopodobnie zgłosi do niej poprawki.

Ewentualne poprawki Izby Wyższej (Senatu) będą następnie procedowane ponownie w Sejmie.

Dopiero na końcu ustawa trafi do Prezydenta. Jest bardzo prawdopodobne, że Prezydentem (obecnie ma status Prezydenta elekta) będzie wówczas Andrzej Duda. Można domniemywać, że wywodzący się z konserwatywnego środowiska Prezydent wykorzysta tzw. weto prezydenckie.

W takiej sytuacji Sejm, dla przełamania weta prezydenckiego będzie musiał uzyskać w głosowaniu większość 3/5 w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Sejm liczy 460 posłów.

Można więc powiedzieć, że termin wejścia w życie nowych przepisów jest bardzo bliski, a równocześnie bardzo daleki.

Zachęcam do lektury wywiadu z posłem Stanisławem Piętą z PiS (podobno poświęcony portal www.fronda.pl).

Prawdopodobnie autorzy wywiadu chcieli przestrzec społeczeństwo  przed rzekomymi niebezpieczeństwami wynikającymi z wejścia w życie nowej ustawy.

Skala absurdu przytoczonej argumentacji sprawia jednak , że autorzy wywiadu stali się mimowolnie najgorętszymi orędownikami ustawy o uzgodnieniu płci.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: