Początek tzw. „afery lekowej”?

Michał Grabiec        14 kwietnia 2015        Komentarze (0)

Przez media jak burza przewinęła sie informacja o aferze, którą już dziennikarze ochrzcili mianem „afery lekowej”. Sytuację szczegółowo opowiedziało radio TOK FM.

W skrócie proceder polegać ma na tym, że za zezwoleniem Ministerstwa Zdrowia dopuszcza się wywożenie za granicę potrzebnych w Polsce leków. Przyczyną opłacalności takiego wywozu jest to, że lek na terenie Polski może być sprzedawany z marżą maksymalnie 5 %.

Ograniczenie to nie obowiązuje natomiast przy wywozie leków za granicę. Skutkiem takiego działania ma być utrudniona dostępność niektórych leków w Polsce (leczenie onkologiczne, insulina) i wielokrotnie wyższa cena tych leków za granicą.

header_logo

Większość komentatorów uważa, że brak w przepisach podstaw do  rozróżnienia na sprzedaż za granicą i w Polsce.

Obydwie formy prowadzenia sprzedaży powinny być objęte maksymalną marżą 5%. Ministerstwo twierdzi wręcz na odwrót. Część publicystów żąda dymisji ministra Arłukowicza.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pogłębieniem wiedzy w tym temacie, poniżej link do strony z artykułem.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: