O mnie

Jestem radcą prawnym i zajmuję się prawem medycznym. Może zamiast się chwalić, przytoczę jedną z opinii wystawioną przez mojego klienta:

“Doskonale napisany pozew i merytoryczne przygotowanie sprawiły, że w postępowaniu osiągnęliśmy zakładany sukces. Pragnę zarekomendować radcę prawnego Michała Grabiec, każdej osobie poszukującej prawnika do trudnych spraw medycznych, który w sposób indywidualny podejdzie do konkretnej sytuacji swojego klienta.”

Taką laurkę wystawił mi jeden z zadowolonych klientów, któremu prowadziłem proces o błąd w sztuce medycznej. Chociaż nie jestem jakimś fanatykiem prawa to podoba mi się praca prawnika. Jeden z radców prawnych, z którym współpracowałem na początku drogi zawodowej powiedział, że praca prawnika może dawać dużą satysfakcję. I miał rację.

Zresztą przypomina mi się z dzieciństwa taka migawka, gdy nauczycielka na jednej z pierwszych lekcji podstawówki zapytała nas kim chcielibyśmy zostać w przyszłości. Pamiętam, że powiedziałem – “adwokatem”.

Wprawdzie nie zostałem adwokatem, lecz radcą prawnym, ale w obecnych czasach różnica sprowadza się właściwie tylko do koloru żabotu zdobiącego naszą togę. A togę wykorzystuję bardzo często, regularnie reprezentuję klientów w procesach sądowych, w postępowaniach przed wojewódzkimi komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych i w sprawach przed sądami lekarskimi.

Zresztą klimat domu rodzinnego, gdzie oboje rodzice byli i są zabieganymi lekarzami sprawia, że medycyna musiała się pojawić na mojej drodze zawodowej,

Dlaczego Katowice?

Sam nie wiem dlaczego razem z żoną trafiliśmy zaraz po studiach do Katowic. Nikogo tutaj nie znaliśmy, ale intuicyjnie wyczuliśmy, że to jest nasze miejsce. Intuicja się sprawdziła i nie mogę wyobrazić sobie innego miejsca do życia niż Śląsk. No chyba, że Lublin, ale to już inna historia…

Od dzieciństwa bardzo interesowała mnie historia. Do dzisiaj, w wolnej chwili lubię przeczytać dobrą książkę czy obejrzeć stary film historyczny. Oprócz historii przepadam za futbolem. Trudno odciągnąć mnie też od dobrej gry komputerowej.

Kilka suchych faktów:

  • 2002-2005- Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
  • 2005-2010- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – dzienne studia prawnicze
  • 2011-2013 – Aplikacja Radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach
  • 2012-2013-  Uniwersytet Jagielloński – Prawo medyczne i bioetyka

W latach 2011-2016 pracowałem w jednej z katowickich kancelarii radców prawnych. W 2016 roku założyłem kancelarię Grabiec Legal. Od sierpnia 2018 roku razem z mecenasem Darkiem Wójcikiem prowadzimy kancelarię GW LEGAL Grabiec & Wójcik Spółka partnerska radców prawnych.