Minister Radziwiłł w ogniu zasłużonej krytyki

Michał Grabiec        23 lutego 2017        4 komentarze

Minister Radziwiłł ostatnimi czasy bryluje w mediach. Najpierw kontrowersyjna i raczej krytykowana (nawet w partii rządzącej) ustawa o sieci szpitali, która według analiz doprowadzi do pogorszenia jakości dostępu do służby zdrowia.

header_logoMinister jednak nie zdaje się być zainteresowany argumentami krytyków, lecz opiera argumentację na kolorowych wykresach umieszczanych masowo na Twitterze. Ot taki poziom dyskusji publicznej nad bardzo ważną ustawą.

Teraz minister zabłysnął inicjatywą prawną i swoją wypowiedzią o tabletce ellaOne. Można mieć różne zdanie na temat dostępności tego leku, jednak warto oprzeć decyzje (zwłaszcza osoby z założenia  odpowiedzialnej czyli urzędnika państwowego) na dokładnie i precyzyjnie sprawdzonych informacjach.

Natomiast minister opiera swoje decyzje na – jak sam podaje – zasłyszanych informacjach o nadużywaniu tabletki ellaOne przez nastolatki. Czyli na informacjach niepotwierdzonych. Żadne poważne statystyki nie potwierdzają takich założeń. Zresztą niepoważne również.

Reakcja na pomysły ministra niebawem. Prawdopodobnie 8 marca.

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler 23 lutego, 2017 o 15:40

Jeżeli chodzi obecnego MZ to widzę, że po prostu Pan Minister ma parcie na szkło i zgodnie z zasadą z Hollywood ważne jest tylko to, żeby nazwisko poprawnie napisali.

Odpowiedz

Zofia 27 lutego, 2017 o 12:47

Po wpadce na gali Oscarów- z tym nazwiskiem to już nie jest takie pewne:)

Odpowiedz

Wojciech Nowak 23 lutego, 2017 o 17:06

Rozważając proces, w którym obecny MZ byłby pozwanym (lub oskarżonym), o to, że będąc lekarzem, przekazuje informacje sprzeczne z medycyną, widziałbym zarzut (lub obronę) przez wskazanie, że wypowiadał się jako minister zdrowia (a więc polityk), a nie jako lekarz. Tylko problem w tym, że sam stwierdził, że wypowiadał się jako lekarz, a nie jako minister.

Odpowiedz

Michał Grabiec 10 marca, 2017 o 12:40

Potencjalnie można by te rozważyć popełnienie przez ministra przewinienia zawodowego polegającego na podważaniu zaufania do zawodu lekarza. Pozdrawiam Panie Wojciechu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: