Wzór wniosku o ubezwłasnowolnienie wraz z objaśnieniem dostępny na blogu

Michał Grabiec        10 października 2018        Komentarze (1)

Kilka dni temu, pisałem, że niebawem na blogu ukaże się nowy e-book, tym razem opisujący procedurę złożenia wniosku o ubezłwłasnowolnienie. Zapowiedź nowej publikacji miała miejsce w artykule zamieszczonym w dniu 2 października pod tytułem „Wniosek o przymusowe leczenie psychiatryczne a ubezwłasnowolnienie pacjenta„.

Żeby nie być gołosłownym, informuję, że zadanie zostało wykonane i od dzisiaj możesz pobrać z bloga wniosek o ubezwłasnowolnienie. E-book obejmuje stan prawny i dorobek orzeczniczy aktualne na dzień dzisiejszy.

Niewykluczone, że kiedyś zmieni się linia orzecznicza i sądy zmodyfikują swoje stanowisko do niektórych kwestii, takich jak na przykład ustanowienie doradcy tymczasowego dla osoby objętej wnioskiem.

Link do pozycji „Wniosek o ubezwłasnowolnienie – wzór z objaśnieniem znajdziesz pod tym linkiem. Autorami e-booka są prawnicy kancelarii GW LEGAL czyli aplikant adwokacki Joanna Krupa oraz ja.

Oczywiście jest to opracowanie dość ogólne, gdyż trudno na kilku stronach opisać wszystkie możliwe sytuacje, które mogą mieć miejsce przy formułowaniu wniosku o ubezwłasnowolnienie częściowe lub całkowite pacjenta.

Tak czy inaczej, zapraszam do lektury.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

KW Październik 11, 2018 o 08:47

A jakby tak jakiś poradnik dla tych, których chcą ubezwłasnowolnić z przyczyn spadkobrania i tym podobnych ?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: