Jak uzyskać zadośćuczynienie za zakażenie w szpitalu?

Michał Grabiec        12 września 2018        Komentarze (0)

Temat rzeka z wieloma pytajnikami i nieoczywistymi odpowiedziami. Procesy o zadośćuczynienie za zakażenie w szpitalu to zresztą duża część prowadzonych przez naszą kancelarię spraw sądowych. Tak naprawdę co rusz możemy usłyszeć o nowych zagrożeniach związanych z zakażeniami, ot chociażby niedawne doniesienia o roznoszących się infekcjach i powikłaniach związanych z bakterią New Delhi. Na wiele pytań możesz odnaleźć odpowiedź na blogu, chociaż w wielu rozproszonych miejscach. Może dla ułatwienia nawigacji po tej  tematyce wskażę Ci kilka odnośników do artykułów dotyczących zakażeń szpitalnych.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za zakażenie szpitalne – Artykuł najbardziej ogólny, ale cieszący się sporą popularnością wśród odwiedzających stronę blogoprawachpacjenta.com.pl.

Clostridium difficile – groźny bywalec oddziałów szpitalnych” – Kilkanaście zdań o bardzo rozpowszechnionej w szpitalach bakterii. W wielu przypadkach zakażenia tą bakterią nie można uniknąć. Jednak wiele szpitali po wykryciu ogniska zakażenia nie podejmuje działań izolujących pacjentów zakażonych od niezakażonych, powodując rozpowszechnienie bakterii. Takie zaniedbanie może przesądzić o winie szpitala w spowodowaniu zakażenia.

Może nie wiesz, ale w procesach zakażeniowych często zastosowanie znajdzie tzw „Domniemanie winy szpitala w spowodowaniu zakażenia”. Ta zasada nie zawsze jednak obowiązuje. Warto zgłębić swoje wiedzę w tej materii. Nurtujący może być też temat ugody z ubezpieczycielem szpitala za zakażenie gronkowcem złocistym.

O tym jak udowodnić winę szpitala przeczytasz z kolei w kolejnym artykule, tym razem noszącym tytuł „Dowody wzmiacniające winę szpitala w spowodowaniu zakażenia„.

W wielu prowadzonych przez kancelarię postępowaniach przewija się problematyka związana z zakażeniem wirusem HCV. Również tę materię odnajdziesz na blogu, chociażby we wpisie „Przypadkowe odkrycie WZW typu C -zadośćuczynienie kilka lat po zakażeniu wirusem„.

Czasami możesz mieć problem, który szpital spowodował zakażenie. Również ten temat został opisany w artykule pt. „Zakażenie bakterią czy wirusem – który szpital pozwać?

Jak widzisz, pytań dotyczących zakażeń szpitalnych może być doprawdy wiele. Ważne żebyś znalazł osobę, która pomoże Ci znaleźć na nie odpowiedź i pomóc w uzyskaniu satysfakcjonującego odszkodowania i zadośćuczynienia.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Grabiec Legal Kancelaria Radcy Prawnego Michał Grabiec z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.grabiec@grabiec-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: