Dokumentacja medyczna w projekcie nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta

Michał Grabiec        24 marca 2015        Komentarze (1)

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się protokół ustaleń z posiedzenia Rady Ministrów w sprawie nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

nfz_logo_C_kolor

Posiedzenie dotyczyło kwestii zabezpieczenia dokumentacji medycznej po likwidacji szpitala.

Ostatecznie Rada Ministrów ustaliła, że w przypadku braku możliwości ustalenia podmiotu odpowiedzialnego za przechowanie dokumentacji medycznej, obowiązek ten spoczywać będzie na Narodowym Funduszu Zdrowia.

Nie chciałbym występować w roli adwokata diabła, ale w tych założeniach brakuje jednego fundamentalnego elementu – skąd wziąć środki na obciążenie Funduszu dodatkowymi obowiązkami.

Nie jest tajemnicą, że w publicznej służbie zdrowia brakuje pieniędzy nawet na konieczne wydatki związane z leczeniem pacjentów.

Obawy są niestety uzasadnione – często w historii polskiego ustawodawstwa przyszłość nowelizacji opierała się na założeniu, że „jakoś to będzie”.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Ada Tołpa Marzec 29, 2015 o 22:53

To faktycznie, niby coś chcą zmienić, dołożyć, ale nie ma na to środków, więc niech ludzie chociaż myślą, że zamiary istniały, a wykonanie to już problem natury wyższej…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: